Sık Sorulan Sorular
Buradasınız: Anasayfa / Sık Sorulan Sorular
Sık Sorulan Sorular
Firmamız hakkında tüm merak ettiklerinizi aşağıdaki sorular içinde bulabilirsiniz
Yeriniz nerede sizi nerede görebilirim?
Sitemizin üstünde ve altında bulunan bize ulaşın kısmından tüm iletişim bilgilerimiz ile beraber size en yakın şube bilgilerine erişebilirisniz.
Çiftlik kurulumu için en az kaç metre kare alan gerekli?
Yataklı tip ahırlarda hayvan başına gereken alan yem yolu hariç; 9 m², yem yolu dahil; 12 m² diyebiliriz. Ancak İsrail tipi (corral) yataksız ahırlarda 20 m² hayvan başına gereken alandır.
Sadece çiftlik mi kuruyorsunuz? Ürün tedarik hizmetiniz de var mı?
DeLaval yetkili distribütörüyüz ve tüm DeLaval ürünleri için yetkili olduğumuz illerde satış, kurulum, satış sonrası bakım , onarım ve danışmanlık hizmetlerini veriyoruz.
Çiftliği kurduktan sonra Malzeme tedariği konusunda destek veriyor musunuz?
Ürünlerle ilgili tüm yedek parça ve sarf malzemelerini tedarik edebilirsiniz. Ayrıca yılın belli zamanlarında koruyucu bakım kampanyaları ile yıllık ihtiyaçlarınızı en doğru fiyat ve vadelerle edinebilirsiniz.
Çiftlik kurulumu sonrasında kaç yıl boyunca hizmet vermeyi taahhüt ediyorsunuz?
Ürünlerimiz 1 yıl garantilidir. Kurumlardan alınan hibeli ürünlerde bu süre 2 yıldır. DeLaval sattığı ürünlerle ilgili yedek parçayı 10 yıl tedarik etmeyi taahhüt eder.
Ön teklif ve görüşme için size herhangi bir ücret ödüyor muyuz?
Hayır. Bu süreçte DeLaval yılların birikimi kütüphanesinden Türk hayvancılığına bir katkı olarak her türlü bilgi ve tecrübeyi paylaşmaktadır.
Çiftlik kurulumu aşamasında hangi ırk yada hangi tür konusunda danışmanlık hizmeti veriyor musunuz?
Hayır. Ancak grup şirketi Atafen sperma ve aşı konusunda uzmandır ve danışmanlık hizmeti vermektedir
Sadece çiftlik kurulum hizmetiniz mi var veterinerlik hizmetleri veriyor musunuz?
Hayır. Ancak grup şirketi Atafen sperma ve aşı konusunda uzmandır ve danışmanlık hizmeti vermektedir.
Sürü yönetimi ne demek? Herhangi bir çobana ihtiyacım yok mu? Her şey otomasyon ile mi ilerliyor?
Çiftliğiniz hakkında daha iyi kararlar almanıza yardımcı olacak değerli bilgilere, analizlere ve raporlara daha hızlı ve daha doğru erişim ile size her zamankinden daha fazla kontrol olanağı sağlamak için DeLaval DelPro™ sürü yönetim programını geliştirdik. Yönetim amaçlarınızı ve hedeflerinizi belirlersiniz ve DelPro, planlarınızı eyleme geçirmek için ihtiyacınız olan her şeye, bu planları izlemek ve ayarlamak için ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgilere ve yolda kalmamanız için uyarılar ve analizlere sahip olduğunuzdan emin olmak için oradadır. Elbette çalışanlara ihtiyacınız olacak, ancak bu daha çok bilgisayardan gelen bilgileri analiz ederek eyleme dönüştürecek, bedenen daha az yorulacak, ancak hala hayvan ile iç içe çalışacak vasıfta çalışanlar olacaktır. Sadece program otomasyonu sağlamaz. Programa veriyi sağlayacak ekipmanı da satın almalısınız.
Sağım robotu aldıktan sonra en az kaç personel çalıştırmam gerekiyor?
Bu yönetim şeklinize ve çalışanlarınızın kabiliyetine göre değişir. Genelde robot sayısının 1,5 katı çalışan sayısı en iyi hedeftir.
Robotla kaç hayvan sağılır?
Bu sorunun 3 cevabı bulunmaktadır: Robot başına 3500 litre süt, 220 sağım/gün, 70 ila 80 hayvan. Bu rakamlar tamamen mevcut sürünüzün hayvan kombinasyonuna ve sizin yönetim kabiliyetinize göre değişmektedir.
Robotum arızalandığında ne kadar zamanda çiftliğimde olacaksınız?
İki saat içinde müdahaleyi taahhüt etmekteyiz. Ancak her arıza ziyaret gerektirmemektedir. Çünkü yüksek teknolojili ürünlerimize günün 24 saati uzaktan erişimler mevcuttur ve dünyanın herhangi bir yerindeki konunun uzmanı yetkili DeLaval teknisyeni çiftliğinize bağlanarak arıza teşhisi ve müdahalesi yapabilir. Uzaktan erişimli müdahaleler ücrete tabi değildir.
Yurtdışı satışınız mevcut mudur?
Hayır. Trakya ve Adana’daki diğer iki DeLaval distribütör bayiyle birlikte sadece Türkiye satışlarımız mevcuttur. O ülkenin DeLaval organizasyonuna başvurmalısınız.