Blog
Buradasınız: Anasayfa / Blog
Blog
Bizden son haberlere ve duyurulara ulaşmak için aşağıdaki listelere gözatabilirsiniz
DeLaval, otomatik (robotik) sağım tesisine yatırım yapıyor.
Otomatik (robotik) sağım dünya çapında büyümeye devam ediyor. Aynı zamanda DeLaval, DeLaval VMS™ V300 serisi otomatik sağım robotlarında olumlu bir müşteri tepkisi görmüştür. Bu iki faktör, DeLaval'ın otomatik sağım sistemleri üretim kapasitesini %50 oranında artırmak için yatırım yapma kararı almasına yol açmıştır
SÜTÇÜ SIĞIR İŞLETMELERİNDE HAYVAN KONFORU
Sütçü sığır işletmelerinde hayvan konforu, ineklerin sağlığı, refahı ve verimliliği açısından önemli bir konudur. İneklerin konforlu bir ortamda bulunmaları, stresin azaltılması ve uygun yaşam koşullarının sağlanması, sütçü sığır işletmelerinin başarısı için kritik öneme sahiptir. İşte sütçü sığır işletmelerinde hayvan konforunu artırmak için alınabilecek bazı önlemleri Atafen Blog'da yayınlanan: Tahir Yavuz yazısında madde madde sıralamıştır.
SICAKLIK STRESİ, soğuktan değil sıcaktan kork...
Sığırlarda sıcaklık stresi süt verimini ve döl verimini kötü yönde etkiler. Ülkemizde soğuktan korkulmakla birlikte, sıcaklığın, özellikle 22°C’nin üzerine çıkan ortam sıcaklığının sığırlara ne derece zarar verdiği bilinmez. Ancak “soğuktan değil sıcaktan kork” deyimini son yıllarda özellikle söylemeye çalışıyoruz.
Otomatik Başlık Çıkarıcılar...Sizin İçin mi?
Gelişmeler otomatik başlık çıkarıcıları (OBÇ) çok güvenilir hale getirdi. OBÇ’lerde mekanik veya elektronik olabilen bir süt akış sensörü bulunur. Bu sistemler ahırlarda veya sağımhanelerde sağımcı konforunu ve verimliliğini artırabilir.
DeLaval VMS™ V310 RePro
DeLaval VMS™ V300'ün tüm harika özellikleri ve DeLaval RePro™ ile sağım sırasında gebelik kontrollerini ve kızgınlık algılamayı otomatikleştirme yeteneği ile VMS V310, sürünüzün gelecek nesillerine yayılacak avantajlar sağlar.
Sağım robotları, çiftçilere mastitisle mücadelelerinde yardımcı olabilir
Mastitis, süt üretimi kaybı, atılan süt, tedavi maliyetleri, azalan doğurganlık ve itlaf edilen inekler nedeniyle süt hayvancılığına her yıl milyarlarca dolara mal oluyor. Mastitisin erken bir aşamada tespit edilmesi ve tedavi edilmesi, mastitis ve bunun sonucunda ortaya çıkan gelir kayıplarına karşı savaşın önemli bir parçasıdır.
DeLaval, yeni bir otonom yemleme robotunu piyasaya sürüyor
DeLaval, tamamen otomatik yemleme çözümünün bir parçası olarak yeni bir yem dağıtım robotunu tanıtıyor.
Tırnak Bakımı
Süt çiftliği performansı, inek ömrü ve üretim ekonomisi için tırnak ve bacak sağlığı çok önemlidir.
Meme Hijyeni
DeLaval daldırma ürünleri meme sağlığınız ve süt kalitenizi garantiler.
DeLaval Buzağı Besleme
DeLaval buzağı besleyicileri .Gelecekteki yüksek verimli inekleriniz için iyi bir başlangıç.