Çiftlik Yönetimi
Buradasınız: Anasayfa / Çiftlik Yönetimi
Çiftlik Yönetimi

Çiftlik Yönetimi

Bir süt çiftliğinde her şey birbiriyle ilişkilidir ve her kararın birden çok etkisi vardır. Bu nedenle DeLaval DelPro ™, çiftlik yönetiminin 5 temel direği desteklemek ve tüm çiftliğiniz için sonuçlarınızı en üst düzeye çıkaracak kararları vermenize yardımcı olacak araçlar sağlamak için tasarlanmıştır. Süt hayvancılığı çiftliğiniz hakkında bir karar vermeniz gerektiğinde, güvenilir, yararlı bilgiler için ilk başvuracağınız yer DelPro'dur. Daha iyi kararların başladığı yerdir.

DeLaval DelPro ™ - Kararlar buradan başlar

Yönetim hedeflerinizi ve hedeflerinizi belirlersiniz ve DelPro, planlarınızı eyleme geçirmek için ihtiyacınız olan her şeye, bu planları izlemek ve ayarlamak için ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgilere ve yolda kalmamanız için uyarılar ve analizlere sahip olduğunuzdan emin olmak için oradadır.

Bunu yapmak için DelPro, süt hayvancılığı çiftliğinizdeki birçok veri kaynağını bir araya getirir, işinizi yapmanıza yardımcı olacak değerli bilgiler ve raporlar oluşturmak için bunları işler ve analiz eder. Elinizdeki göreve bağlı olarak tüm bu gücü kullanmanıza yardımcı olacak bir dizi farklı uygulama ile DelPro, sizi ve kullanılabilirliği yaptığı her şeyin merkezine koyar.

Çiftliğiniz hakkında daha iyi kararlar almanıza yardımcı olacak değerli bilgilere, analizlere ve raporlara daha hızlı ve daha doğru erişim sağlayarak sizi her zamankinden daha fazla kontrol sağlamak için DeLaval DelPro'yu ve onun sensör ve uygulamalarını oluşturduk.

Doğru, kolayca anlaşılan eyleme dönüştürülebilir bilgiler

İnekleri, koyunları, keçileri veya mandaları yönetin

Küçük sürülerden 20.000 hayvana kadar

Daha iyi sonuçlar sağlayan daha iyi kararları destekler

Süt hayvancılığı çiftçileri tarafından önerilir

 

  1. DelPro ™ Uygulamaları

DeLaval DelPro ™, çiftliğinizde kaydedilen tüm verileri alır ve sizin için hesaplama yapar. Sayfalar ve sayılar ve çizelgeler yerine - bazen tek bir rakam bilgisi veya uyarı şeklinde değerli bilgiler alırsınız. Bu yararlı, eyleme geçirilebilir bilgiler, elinizdeki görev için hangi DelPro uygulaması doğru olursa size iletilir. Bu, bilgileri ofiste, ahırda veya merada veya sağım sırasında isteyebileceğiniz anlamına gelir.

 

a-DelPro ™ FarmManager

DelPro Çiftlik Yöneticisi, çiftliğinizin işleyişini kullanımı kolay tek bir uygulamadan izlemenize olanak sağlamak için DelPro tarafından toplanan, işlenen ve analiz edilen bilgileri sunar.

Anında genel bakış için gösterge tablosu görünümü

İhtiyaçlarınızı karşılamak için kolayca özelleştirilebilir

Basit kullanıcı arayüzü

 

Sizin için önemli olanlara öncelik verin

DelPro Çiftlik Yöneticisi, çiftliğinizde kaydedilen tüm verileri değerli, kolay anlaşılır, eyleme geçirilebilir bilgilere dönüştürmenin anahtarıdır. Bunun merkezinde, en önemli olduğunu düşündüğünüz bilgileri kolayca seçebilmenizi sağlamak için görünümünüzü özelleştirme yeteneği vardır.

 

Monitör Kartı

Tam bir genel bakış sağlamak için bir ekran DelPro Çiftlik Yöneticisi, çiftliğinizde kaydedilen tüm verileri değerli, kolay anlaşılır, eyleme geçirilebilir bilgilere dönüştürmenin anahtarıdır. Monitör Panonuz tam olarak bunu sağlar. Bilmeniz gereken her şeyin kolayca anlaşılan ve değerlendirilen bir görsel formatta anlık görüntüsünü veren bir gösterge panosu sağlar.

 

Sağım Kuyruğu- sadece AMS için

AMS'li DelPro çiftçilerinin % 95'i Sağım Kuyruğunu her gün kullanıyor ve aldıkları en faydalı modül olarak değerlendiriyor. Sağım Sırası, güne başlamanın mükemmel bir yoludur - gece ve önceki gün olan her şeyin anlık görüntüsünü sağlar. Bu, üretkenliğinizi en üst düzeye çıkarmak için bugün yapmanız gereken şeyleri hızlı bir şekilde tanımlamanıza olanak tanır.

 

Programlı Sağım

DelPro Çiftlik Yöneticisindeki Sağım Performansı Gösterge Tablosu, size sağım sisteminizin performansı hakkında hızlı bir fikir verir: saatte sağılan inekler, rotasyonlar ve / veya sağılan gruplar ve sağım seansları boyunca hasat edilen süt. Basit renkli göstergeler, performanstaki değişiklikler konusunda sizi uyarabilir. Ayrıca, performans sorunlarını düzeltmenize yardımcı olmak için ek bilgilere hızlı ve kolay bir şekilde erişmenizi sağlar.

 

Uzman Modülleri

DelPro Farm Manger’ın uzman modülleri, hayvanlarınızın refahı üzerinde size daha fazla kontrol sağlar. İnekler, gerekli sağlık kontrollerinin, aşıların veya diğer eylemlerin belirlenip vurgulandığından emin olmak için veteriner listelerinize otomatik olarak eklenir; bu, hiçbir hayvanın gözden kaçmadığını bilerek içinizin rahat olduğu anlamına gelir. Ayrıca, her bir ineğin süt tankınızın somatik hücre sayısına (SCC) ne kadar katkıda bulunduğunu da tam olarak görebileceksiniz. Sözümüz, sürünüzün tutarlı bir şekilde zamanında ve otomatik olarak yönetilmesi konusunda size destek olmaktır.

Standart çalışma prosedürleri (SOP)

Tutarlı bir çalışma şekline sahip olmak, modern süt hayvancılığı çiftçiliğinde çok önemlidir. Standart Çalışma Prosedürlerine sahip DelPro Çiftlik Yöneticisi, tohumlama zamanı, ketozlu bir ineğin tedavisi veya taze ineklerde tamamlanacak kontroller gibi farklı olaylar için tutarlı bir şekilde eylemler düzenlemenizi ve uygulamanızı destekler. DelPro ile haftanın her günü net ve uygulanabilir kararlar alırsınız..

 

b-DelPro ™ Companion

Ofisi asla yalnız bırakmayın - DelPro Companion'ı yanınıza alın. DelPro companion, işleri halletmek için bir araçtır. İneklerinizle aktif olarak çalışırken işleri halletmeyi daha hızlı ve daha doğru hale getirmek için oradadır

Daha iyi bir süt verimi için daha iyi kararlar.

Çiftliğinizin potansiyeline yönelik süt üretmenizi sağlayarak sizi güçlendirmek istiyoruz.

Detaylı hayvan, grup ve sürü üretimi performansları

Canlı sağım bilgileri elinizin altında

Gelecek için plan yapın

Sağım, süt çiftliğiniz için gerçek anıdır.

Her görev, her eylem, her plan - sonuç her zaman sütün kalitesi ve miktarı ile ölçülür. Bu, kullandığınız sistemin türüne bakılmaksızın geçerlidir, çünkü tüm DeLaval süt sağım sistemleri, operasyonlarının bir parçası olarak DelPro ile çalışan bir uygulamayı kullanabilir.

 

Programlı Sağım - DeLaval DelPro ™ Etkileşimli Veri Ekranı

DeLaval döner platformlu ve diğer sağımhane tip sistemleri, ineklerin giriş, sağım ve çıkışlarını kaydeden sensörlerle donatılmıştır. Topladığınız sütün kalitesini ve miktarını en üst düzeye çıkarmanıza olanak sağlamak için tüm bu verileri birleştiriyor ve sağım sırasında size sunuyoruz.

 

Ayrıntılı Hayvan, Grup ve Sürü Üretim Performansı

Süt ölçerlerimiz, ineklerin sağım sırasında süt verimlerini, akışlarını sürekli olarak kaydeder. Bu doğru şekilde kaydedilmiş veriler daha sonra, sürünüzdeki gruplar arasında üretim ve verimlilik performansı farklılıkları hakkında size bir fikir vermek için grup düzeyinde birleştirilir.

 

Sağım Performansı

DelPro Çiftlik Yöneticisindeki Sağım Performansı Gösterge Tablosu, size sağım sisteminizin performansı hakkında hızlı bir fikir verir: saatte sağılan inekler, rotasyonlar ve / veya sağılan gruplar ve sağım seansları boyunca hasat edilen süt. Basit renkli göstergeler, performanstaki değişiklikler konusunda sizi uyarabilir. Ayrıca, performans sorunlarını düzeltmenize yardımcı olmak için ek bilgilere hızlı ve kolay bir şekilde erişmenizi sağlar.

 

Gönüllü Sağım - DeLaval InControl ™

DeLaval VMS ™ V300 gibi gönüllü bir sağım sistemiyle çalışırken, 7/24 gerçek zamanlı raporlama gereksinimi çok önemlidir. Bu nedenle DelPro, sürünüzün tamamı için size sürekli olarak güncellenen bilgiler sağlamak için canlı bir modül ile tasarlanmıştır.

 

Canlı Sağım Bilgileri Elinizin Altında

İnekleriniz 7/24 sağılmışsa, standart bir statik rapor verimli değildir. Bu nedenle, size tüm inek sağım durumlarının yapılandırılmış bir genel görünümünü canlı olarak saklamanız için bir araç sunan canlı bir platform tasarladık. Bu, hangi laktasyon aşamasında olursa olsun, sürünüzü ve tek tek ineği etkin bir şekilde izlemenin anahtarıdır.

 

Geleceği Planlayın

Gelecek için planlamanın önemli olduğunu anlıyoruz. Üretiminizi tahmin edebilmek, önümüzdeki aylarda ne kadar süt üreteceğinizi bilmek zor olabilir. Gebelik oranındaki iyileşmelerin veya ikame oranının düşürülmesinin ilerleyen zamanlarda sağılan inek sayısını nasıl etkilediğini değerlendirmek bunu mümkün kılar. DelPro, doğru hayvansal üretim ve üreme verilerine dayanarak, bu bilgileri sürü düzeyinde birleştirir ve önümüzdeki aylarda süt üretiminizi tahmin eder. Süt hayvancılığının sürekli değişebileceğini anlıyoruz, bu nedenle size bu değişiklikler meydana geldiğinde aylık üretim seviyeniz üzerindeki etkisini keşfetme esnekliği sunuyoruz. Örneğin; Buzağılama aralığını 420 günden 390 güne düşürmek.

 

Yem Stratejisi

İneklerinizin ihtiyaçları laktasyonun farklı aşamalarında değişir. DelPro, yeminizi bu değişiklikleri karşılamak için hızlı, güvenli ve doğru bir şekilde ayarlamanızı sağlar. Bu, hayvan refahını, üretkenliği, üreme performansını ve uzun ömürlülüğü her zaman sağlamak için temel rasyonun sürekli olarak ayarlanması ve takviyeleri yönetmek anlamına gelir. DelPro size kontrollü bir strateji belirleme ve bunu süt, üretim seviyesi, grup veya laktasyon sayısında farklı günler için uygulama gücü verir.

 

İzleme

Hepimizin, genellikle sağlıkla ilgili sorunlar nedeniyle, kendilerine verdiğimiz yemi tam olarak tüketmeyen hayvanları vardır. DelPro, inek ve sürü düzeyinde yem tüketim geçmişine ilişkin raporlar sunarak bu hayvanları hızla vurgular. Bu, yem tüketimini gösteren 365 günlük bir grafikle birleştirildiğinde, besin alımını sürü, grup ve hayvan düzeyinde kolayca gözden geçirmenizi sağlar.

 

Fayda maliyet

Karlı olmak, yem verimliliğinizi yakından takip etmek demektir. Bu nedenle, çiftlik performansını "yukarıdan aşağıya" bir yaklaşımla görmek için okunması kolay genel bakışlar oluşturduk. Yem tüketimi, yem maliyeti, üretim verileri ve süt fiyatına dayalı olarak DelPro, sürü, grup ve hayvan düzeyinde yem verimliliğine net bir genel bakış sağlar. Bu aynı zamanda gelecekteki senaryoları bütçelendirmenize ve modellemenize olanak tanır. DeLaval Optimat ™ ile birlikte yem ve konsantre rasyonunuzu karıştırabilir, dağıtabilir ve ayarlayabilirsiniz.

 

Konsantre yönetimi

Eğer ek besleme yapıyorsanız, hayvanlara fazla konsantre yem vermenin risklerini bilirsiniz. DelPro, inek rasyonunu doğru ve güvenli bir şekilde hayvana teslim etmenize yardımcı olacaktır. Bir ineğin ziyaret başına ne kadar yem alacağına ve hangi hızda yemin dağıtılacağına siz karar verirsiniz, DelPro bunu ziyaret başına tüketim için sınırlar koymak ve bir sonraki gün ve saate taşımak için kullanır.

 

Vücut Kondisyon Skorlaması

Her ineğin vücut kondisyon skorunun tutarlı ve doğru bir şekilde izlenmesi, besleme stratejinizin zamanında ayarlanması için çok önemlidir. Tutarlı, güvenilir üretkenlik, uzun ömür ve üreme sonuçlarının kilidini açan anahtardır. DeLaval vücut kondisyon skorlaması BCS'nin eklenmesi ile her inek, her sağım, her gün için doğru, tutarlı vücut kondisyon skorlarını otomatik olarak kaydedebilirsiniz. Bu 3D haritalama teknolojisi, özel DelPro BioModel'lerinden bir başkası kullanılarak analiz edildiğinde, daha görünür olmayan durumdaki değişiklikler hakkında sizi anında uyarabilen ve gelecekteki sorunları önlemek için daha hızlı hareket etmenizi sağlayan verileri üretir.

 

c- DelPro ™ Etkileşimli veri ekranı

DelPro Interactive veri ekranı, sağım sırasında size başka bir çift göz ve kulak sağlayan en iyi sağımhane uygulamasıdır. Etkileşimli veri ekranı, sağımhanedeki veya döner tabliyedeki her sağım noktasında sağılan tüm ineklerin durumunu sunarak ineklerinizin yönetimini optimize etmenize yardımcı olmak için oradadır.

Gerçek zamanlı verim

İneklerin verimde ne zaman anında saptığını bilin

Sezgisel sesli geri bildirim

Sağılan ineklerin tam görünümü

 

Canlı genel bakış

DelPro Interactive veri ekranı, beklenen verimler dahil olmak üzere inek başına gerçek zamanlı verim verilerini sunar. Bu size sağımhanenizde farklı süt verimleri veya tekmeleri olan inekler için gerekli genel bakışı sağlar; farklı renk kodlarında gösterilir ve sesli geri bildirimlerle dikkatinize sunulur.

 

Anında ayırma

Sağımhanede sağılan tüm ineklerin tam bir genel bakışına sahip olursunuz. Alarm aldığınızda veya sapmaları olan bir inek gözlemlediğinizde inekleri anında ayırmanıza olanak tanır.

 

Sesli geri bildirim

Ek sezgisel sesli geri bildirim sistemi ile ekrana yakın veya uzak olma esnekliği ve yine de gerekli tüm bilgilere sahip olursunuz.

 

d-DelPro ™ Uzaktan çiftlik bağlantısı

DelPro Uzaktan çiftlik bağlantısı ile DelPro FarmManager'ınıza her yerden erişebilirsiniz. Ayrıca veterinerlere veya danışmanlara uzaktan erişim sağlayabilirsiniz ve bu, DeLaval uzaktan destek ekibinin verilerinize ve ayrıca sağım sisteminize tam bir genel bakış elde etmek için teşhislere anında erişebileceği, bunları görüntüleyebileceği ve analiz edebileceği anlamına gelir.

Hareket halindeyken erişim

Güvenli erişim

Uzaktan destek

 

Hareket halindeyken erişim

DelPro'nuza bir telefon veya tabletteki bir uygulama aracılığıyla uzaktan erişebilirsiniz. Ayrıca kişisel bilgisayarınızla internet üzerinden de erişebilirsiniz. Bu, sisteminizdeki otomasyon seviyesine bağlı olarak ineklerinizin üretim seviyelerini takip edebileceğiniz, ahırda nerede olduklarını görebileceğiniz veya sağım için sırada kimin olduğunu öğrenebileceğiniz anlamına gelir. Dahası, bunu evinizin rahatlığında veya iş için ya da tatildeyken yapabilirsiniz.

 

Güvenli erişim

Yönlendiricileri ve internet erişimini yapılandırmak için daha fazla zaman harcamak isteyen bir süt çiftçisi olmadığınızı biliyoruz. Bu nedenle DelPro Remote çiftlik bağlantısı ile onu sizin zorunda kalmayacağınız şekilde tasarladık. Önceden yapılandırılmıştır ve çiftlik ağınızı virüslerden, kötü amaçlı yazılımlardan ve casus yazılımlardan koruyan yerleşik bir güvenlik paketine sahip çok sağlam, güvenilir bir ağ ekipmanına dayanmaktadır, bu da kısa sürede çalışmaya başlayacağınız anlamına gelir.

 

Destek erişimi

DelPro Uzaktan çiftlik bağlantısı ile DeLaval uzaktan destek ekibi, verilerinize ve ayrıca sağım sisteminize tam bir genel bakış elde etmek için teşhislere anında erişebilir, bunları görüntüleyebilir ve analiz edebilir. DelPro ile ilgili sorularınızda size yardımcı olabilecekleri anlamına gelir, ancak aynı zamanda - söz konusu sağım sisteminize gelince, bir sorunun kolayca çözülüp çözülemeyeceğini size bildirebilirler veya bir servis ziyareti gerekirse, servis teknisyeni durum hakkında bilgi verecektir. Böylece hizmet sürecini hızlanır.