Yemleme
Buradasınız: Anasayfa / Yemleme
Yemleme

Yemleme

Süt üretimindeki en büyük maliyet faktörlerinden biri beslemedir. Yem yönetiminin optimizasyonu bu nedenle değerli bir yatırımdır - üretkenliği ve sağlığı iyileştirmeye yardımcı olurken aynı zamanda çevresel etkiyi azaltır.

  1. Delaval otomatik yem karıştırıcı ve iticiler

İnekleriniz iyi besleniyorsa, çiftliğiniz iyi çalışıyor demektir. İnekleriniz daha sağlıklı, daha sakin, daha verimli ve daha verimli olacak, bu da sizin de daha mutlu olacağınız anlamına gelir.

DeLaval OptiDuo ™

Yemi sadece itmeyin, DeLaval OptiDuo ™ ile yeniden karıştırın. Yemi sıkıştırmak yerine yeniden karıştırarak inekler için çok daha iştah açıcı hale getiriyoruz. Günde bir kez besleme sıklığı yapan çiftlikler için idealdir.

Çift eylem: Yeniden konumlandırma ve beslemeyi yenileme

Büyük miktarda yem taşıyabilir

Güvenle çalışır

 

Geliştirilmiş üretkenlik

  •     Daha sık ve daha yüksek yem alımı
  • Daha fazla süt
  • 7/24 yem kullanılabilirliği

OptiDuo ™ 'nun benzersiz dönme hareketi, otomatik olarak besleme tablasına yeniden konumlandırıldığı için yemi yeniler. Bu, yemi inekler için daha çekici hale getirerek tüketimi artırarak daha fazla süt anlamına gelir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Artan İş Verimliliği

Zaman kazandırır

İş yükünü azaltır

Uyarlanabilir sürücü: farklı besleme türlerini ve hacimlerini otomatik olarak işler

Yemi manuel olarak itmek, geçmişte kalan zaman alıcı bir görevdir. Bu nedenle işler yoğun olduğunda bazen atlanan bir iştir. OptiDuo ™ tam zamanında, 7/24 çalışıyor.

 

Hayvan Refahının İyileştirilmesi

İnekler yem tablasına daha sık gelir

Daha iyi inek trafiği

Yem tablasında daha az rekabet

OptiDuo ™ yemi yeniden karıştırır ve ardından yem tablası boyunca eşit bir şekilde yeniden konumlandırır. Bu, daha az yem seçmeye ve daha eşit bir yemin dağılımına yol açar, bu da baskın olmayan hayvanlar için daha az stres anlamına gelir.

 

Daha az israf

İlk geçişten son geçişe kadar daha çekici akış

Farklı yem türlerini karıştırarak ittirir

Farklı yem hacimleri için otomatik olarak ayarlar

Önceden ayrılmış yem, onu reddeden ineğin önüne geri itilmediği için, yem seçme azalır ve daha az yem israfı olur ve artık yem israfını ortadan kaldırmak için daha az zaman harcanır.

 

Güvenle çalışır

Güvenilir navigasyon sistemi

Güvenlik sensörleri tarafından otomatik olarak durdurulur

Güvenli olduğunda otomatik olarak yeniden başlar

Gelişmiş navigasyonun güvenilirliği ve indüksiyon hatlarının kesinliği, OptiDuo ™ cihazınızın beklenmedik hareketler olmadan her zaman istediğiniz yerde olacağı anlamına gelir. Bu kesinlik, bir kişi veya hayvan tarafından engellendiğinde OptiDuo ™ 'yu otomatik olarak durduran ve yalnızca yol açıldığında otomatik olarak yeniden başlayan gelişmiş sensörlerle birleştirildiğinde; mevcut en güvenli çözümü yarattık.

Ayrıca büyük yem yığınları ve farklı yem türleri

 

Daha büyük yem yığınları ile çalışabilir

Farklı yem türlerine uyum sağlama

Daha fazla esneklik, daha az kesinti anlamına gelir

Yalnızca OptiDuo ™ 'nun sahip olduğu bir özellik Adaptive Drive'dır. Adaptive Drive, OptiDuo ™'nuzun farklı besleme türlerine ve miktarlarına uyum sağlayabileceği anlamına gelir. İneklerinize her zaman en iyi yemin sunulmasını sağlamak için yalnızca hızını ayarlamakla kalmaz, aynı zamanda gerektiğindehat değiştirir.

 

 

  1. DeLaval buzağı besleyici CF500 + ve CF1000 S

Otomatik buzağı besleyicileri, yoğun buzağı beslemesi sağlamak için verimli ve etkili bir yöntemdir. DeLaval CF500 + ve CF1000 + gibi otomatik buzağı besleyicileri, her bir hayvanın besleme programını yönetme ve izleme yeteneği sunar. Önemli işgücü tasarrufu da CF500 + ve CF1000 + 'nın potansiyel bir avantajıdır

Daha sağlıklı buzağılar

Yemleme maliyeti ve buzağı besleme işlemi üzerinde kontrol

Daha düşük mortalite ve morbidite oranları

Daha erken üreme

 

  1. DeLaval Optimat ™

Yem verimliliği için otomasyon kullanan eksiksiz bir yemleme çözümü. Bu çözüm, otomatik karıştırma ve dağıtım sağlar. Elbette ihtiyaçlarınıza en uygun ekipmanı seçersiniz. Yem, sabit karıştırıcılarımızdan birinde tartılır, kesilir ve karıştırılır ve ray askılı dağıtım vagonu, DeLaval FS1600 veya DeLaval RA135 ile yem tablasına teslim edilir. Otomatik olmayan tek görev, yemleri bunkerlere yüklemektir.

Otomatik karıştırma

Otomatik yem dağıtımı

 

DeLaval Optimat ™ Master

Bu tam otomatik yemleme çözümüdür. Tüm işlemler otomatik olarak yapılır. Otomatik kontrol, doğru doldurma, karıştırma ve dağıtım sağlar: Sabit karıştırıcıdaki ölçek, günde birçok yem partisini kontrol edebilir. Herhangi bir silo ve yem tablası ile çalışır. Farklı inek grupları için tarif bileşenlerini otomatik olarak yüklemek ve teslimat için yemi boşaltmak için helezon ve konveyörlerin motorlarını etkinleştirir.

Tam otomasyon sayesinde çok zaman kazandırır

Birçok farklı reçete hazırlayabilme

 

  1. DeLaval Optifeeding ™

DeLaval yemleme istasyonları, sürünüzün tamamından en iyi sonucu almanızı sağlar - basit ve verimli.

DeLaval besleme istasyonu FSC40

DeLaval yem istasyonlarıyla, laktasyon aşamasına ve süt verimine bağlı olarak her inek için ayrı bir yemleme planı programlayabilirsiniz. İnekleriniz, gün boyunca düzenli olarak küçük porsiyonlarda kendi konsantre yemlerine erişebilir.

Genel sağlığı, süt verimini ve doğurganlığı optimize eder

Aşırı beslenmeyi önleyerek pahalı konsantreler için maliyet tasarrufu sağlar

Galvanizli çelik, plastik yemlik veya tamamen paslanmaz çelik olarak mevcuttur

 

DeLaval besleme istasyonu FSC400

Her inek için laktasyon aşamasına ve süt verimine göre ayrı bir besleme planı programlayın. DeLaval yem istasyonu ile her inek, gün boyunca küçük porsiyonlara sistematik olarak erişebilir.